Захист електронної пошти від злому

Захист електронної пошти від злому

Поки ви читаєте ці рядки, десь в інтернеті зламали чергову поштову скриньку (мова йде про імейл скриньок). Щодня сотні тисяч акаунтів користувачів піддаються спробі злому пароля, і, на жаль, часто виявляється, що їх електронна пошта зламана.

Тільки після цього, користувачі шукають відповідь на питання, що робити, якщо зламали email.

Тому ми підібрали просту покрокову інструкцію того, як вберегти ваш ккаунт від злому.

Крок 1. У першу чергу при реєстрації введіть надійний пароль до електронної пошти

Так, все вірно, ви можете захистити свій акаунт вже в процесі реєстрації електронної пошти, просто придумавши пароль, який буде відповідати ряду вимог безпеки.

Запам'ятайте, погані паролі зазвичай складаються з:

  • - цифр (особливо у випадку, коли цифри йдуть по порядку);
  • - простого слова (незалежно від мови, зловмисники вміють перебирати слова на різних мовах);
  • - набору символів, які розміщені на клавіатурі поспіль;
  • - особистої інформації (пам'ятаєте, як зазвичай паролем люблять встановити дату народження) - її дуже просто дізнатися;

А ось самі надійні паролі - ті, які є випадковим і унікальним (або складновідтворюваним) набором символів у різному регістрі, цифр і спецсимволів. І чим довшим буде ваш пароль доступу до пошти - тим надійніше. Якщо ж такий набір символів придумати самостійно не виходить, пам'ятайте: електронна пошта, реєстрація якої відбувається на нашому сервісі, буде надійно захищена запропонованим складним і унікальним паролем.

Якщо вам складно запам'ятати всі паролі до ваших акаунтів - скористайтеся менеджером паролів. Таких програм в інтернеті можна знайти величезну кількість - як безкоштовних, так і платних. І багато хто з менеджерів паролів мають вбудований генератор паролів, який згенерує унікальний і безпечний пароль до акаунту вашої електронної поштової скриньки, як тільки ви зібралися створити пошту.

Крок 2. Щоб захистити свій акаунт, виконайте прив'язку номеру свого телефону до акаунту електронної пошти

Щоб додатково захистити імейл нашого користувача від спроб злому, забезпечити додатковий захист акаунтів і можливість швидкого відновлення доступу до пошти, на етапі реєстрації пошти ми розробили систему авторизації та підтвердження користувача за допомогою мобільного телефону. При створенні імейл акаунта у нас, система згенерує унікальний код і відправить його на ваш номер мобільного телефону, який ви вкажете при реєстрації пошти. Таким чином ми зробили вашу пошту більш захищеною і надійною.

Крок 3. Уникайте підозрілі посилання і кнопки в пошті

Серед способів як захистити поштову скриньку від злому, варто пам'ятати про фішинг. Це один з найбільш поширених способів злому імейл акаунта, від якого захиститися насправді дуже просто. Просто потрібно бути уважнішим до вмісту листа і адресата, який вам його надіслав. Зазвичай листи з шкідливими посиланнями приходять під виглядом повідомлень від відомих компаній або організацій. Тема листа може містити на перший погляд звичну інформацію, наприклад, відновлення пароля до акаунта електронної пошти або навіть заклик до захисту імейл від фішингу. Відправляються з імейл адрес, які за своїм виглядом також схожі на справжні - різниця помітна в деталях: може відрізнятися лише одна буква в імейл.

Тому будьте дуже уважні і не переходьте за незнайомими посиланнями в листах і уважно вивчіть email адресу, з якої надійшов лист на вашу електронну пошту.

Це прості і основні правила, які допоможуть надійно захистити вашу електронну пошту від злому.

Але не варто виключати й класичні заходи безпеки вашого комп'ютера і мережевого середовища, в якому він знаходиться.

До них належать:

  • - встановлення надійного антивіруса і регулярне оновлення антивірусних баз;
  • - встановлення всіх необхідних оновлень безпеки операційної системи вашого комп'ютера, ноутбука і смартфона;
  • - регулярне оновлення програм на комп'ютері і ноутбуку, а також додатків в смартфоні;
  • - встановлення надійного пароля до домашнього wi-fi-роутера;
  • - якщо є можливість - не використовуйте публічні пристрої, провідні та безпровідні мережі для реєстрації і входу в вашу електронну пошту;
  • - регулярно оновлюйте ваш бразуер до найновішої версії і час від часу чистите куки і кеш браузера;
  • - звертайте увагу на автентичність сайтів, на які ходите - іноді фішингові сайти маскуються за зовнішнім виглядом і дизайном під справжні;
  • - заблокуйте автозапуск з дисків і флешок (часто саме таким чином поширюються віруси);

Що робити, якщо раптом вас зламали - 3 простих кроки:

  • Крок 1. Якщо ви впевнені, що ваш email зламали, в жодному разі не панікуйте - це перший і найважливіший крок.
  • Крок 2. Перевірте комп'ютер антивірусом - міняти пароль до пошти безглуздо, поки комп'ютер заражений вірусами.
  • Крок 3. Зверніться до служби технічної підтримки, щоб відновити доступ до пошти і повідомити техпідтримку, що ваш ящик зламали - вони обов'язково використають додаткові заходи безпеки вашої пошти.известность, что ваш ящий взломали - они обязательно предпримут дополнительные меры безопасности вашей почты.

Але зламати можуть не тільки електронну пошту, але й інші акаунти користувачів в мережі.

Ось ще 7 способів, як захистити ваші акаунти від злому:

  1. Видаліть або заблокуйте ті облікові записи, які наразі не використовуються вами.
  2. Періодично переглядайте звіти в системах безпеки акаунтів сервісів, яка ілюструє вашу активність і перегляньте список пристроїв, з яких виконувався вхід в обліковий запис. Незнайомі пристрої можна заблокувати.
  3. Вимкніть або заблокуйте сторонні сервіси. Особливо ця порада стосується соціальної мережі Фейсбук. Багато користувачів інтернету і цієї соцмережі стикалися з ситуаціями, коли вони використовували сторонні сервіси з входом через Фейсбук-акаунт, а потім виявлялося, що дані цих користувачів "випадково потрапили в мережу".
  4. У тому ж Фейсбук можна вказати довірені контакти, які будуть використовуватися для відновлення доступу до акаунту у разі потреби.
  5. Періодично проводьте зміну паролів у всіх акаунтах, в тому числі і імейл-акаунті.
  6. Якщо ви підключаєтеся в інтернеті в незнайомому мережевому оточенні - використовуйте VPN для підключення до мережі. Впевнені, ви знаєте що таке VPN і який VPN сервіс краще вибрати.
  7. Слідкуйте за своїми публікаціями в мережах, публікуючи фотографію або скріншот екрану комп'ютера, можна випадково "злити" інформацію в мережу.

Можна було б ще багато написати про захист електронної пошти від злому, але ми сподіваємося що цих простих покрокових інструкцій і порад буде досить, щоб ви змогли захистити свій аккаунт.

І, звичайно ж, технічна підтримка нашого поштового сервісу завжди надасть вам допомогу щодо будь-яких питань, які пов'язані з роботою сервісу електронної пошти mail.online.ua

Інші корисні статті про електронну пошту

Создайте почту

Создайте почту

@online.ua